12. ledna 2023, IPPO

POZVÁNKA: Politický marketing a prezidentské volby - Co jste možná nevěděli

rubrika: Pozvánky

Institut pro pravicovou politiku a Pravý břeh – Institut Petra Fialy vás zvou na debatu Politický marketing a prezidentské volby: Co jste možná nevěděli.

Přijďte s námi diskutovat o dosavadním průběhu prezidentské kampaně, výsledcích prvního kola, ale i o vyhlídkách do kola druhého. Diskutovat budou známý politolog a renomovaný marketér.

Lubomír Kopeček je profesorem politologie na Fakultě sociálních studií MU. Věnuje se české politice, kterou pravidelně komentuje v médiích. Je autorem řady úspěšných publikací, například bestsellerové knihy Hodný, zlý a ošklivý?, která paralelně líčí osudy českých prezidentů Havla, Klause a Zemana.

Radek Hadj Moussa je jedním z nejoceňovanějších českých reklamních kreativců, jenž má za sebou řadu úspěšných kampaní v komerčním světě, například pro T-Mobile či McDonald’s. V roce 2020 stál také za vítěznou volební kampaní koalice SPOLU.

 

Událost na Facebooku - https://www.facebook.com/events/582073096793062

KDY: středa 18. ledna, od 18:00

KDE: Stopkova Plzeňská Pivnice, Česká 5, Brno

 

štítky: #debataNaše nejnovější výstupy

2. února 2023, IPPO

Michal Chládek: Vítězství, vítězství a zase vítězství. A co dál?

Úspěch Petra Pavla je bezpochyby skvělý. Část společnosti, která ho volila, nepodlehla propagandě protikandidáta a ukázala odvahu. Andrej Babiš potřetí za sebou prohrál ve volbách. Důležité je ale nezapomenout i na druhou část společnosti, která bude mít pocit, že nemá ve vládnoucí politické reprezentaci zastoupení. Máme před sebou téměř jeden a půl roku bez voleb. Vláda Petra Fialy musí využít tento čas k odvážným systémovým změnám. Stejně důležité ale bude také jejich vysvětlování, protože Andrej Babiš a nejen s ním spojená propaganda v politice nekončí. 

23. ledna 2023, IPPO

Politický marketing a prezidentské volby: Co jste možná nevěděli

Mezi prvním a druhým kolem prezidentských voleb uspořádal Pravý břeh – Institut Petra Fialy a Institut pro pravicovou politiku debatu zaměřenou právě na volbu prezidenta a politický marketing. Ve Stopkově Plzeňské pivnici diskutoval politolog Lubomír Kopeček a renomovaný marketér Radek Hadj Moussa.

16. ledna 2023, IPPO

Jan Hroudný: Předvolební opoziční divadlo

Šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová v úterý oznámila, že opozice sbírá podpisy pro vyvolání hlasování o nedůvěře vládě. Jednací řád sněmovny vyžaduje pro takový krok podpis alespoň 50 poslanců, takže lze očekávat, že k hlasování skutečně dojde. Víc než o cokoli jiného se ale bude jednat o politickou frašku a prázdné gesto.

3. ledna 2023, IPPO

Nová generace v politice

České politické strany stárnou a přicházejí o členy. Ačkoliv se jedná o poměrně závažný jev, který může v důsledku ohrozit fungování celého demokratického systému, není mu věnována dostatečná pozornost. Fenomén stárnutí politiky můžeme nejlépe pozorovat ve Spojených státech. Prezidentovi je 80 let. Vůdci senátní většiny je 72 let a končící předsedkyni Sněmovny reprezentantů dokonce 82 let. Průměrný věk senátorů po posledních volbách je 64,3 let, u poslanců je to 58,4 let.

14. prosince 2022, IPPO

Média, politika a válka

Ve středu 7. prosince jsme ve spolupráci s Pravým břehem a deníkem Forum24 uspořádali diskuzi Média, politika a válka. Našimi hosty byli šéfredaktor Pavel Šafr a hlavní editorka Johana Hovorková. Debatovali jsme o současném stavu českých médií i o tom, jakou roli sehrávají během ruské války na Ukrajině. Dále jsme vedli debatu o současné prezidentské kampani v souvislosti s nadcházejícími volbami.