29. února 2024, IPPO

V Brně se sešel další klub mladých zastupitelů, o diskuzi nebyla nouze

rubrika: Reportáže

V pondělí 26. února 2024 se ve večerních hodinách uskutečnilo pravidelné setkání klubu mladých komunálních zastupitelů, ze všech koutů Jihomoravského kraje. Tento pilotní projekt, jež organizuje regionální klub Mladých konzervativců v Brně a Pravý břeh – Institut Petra Fialy, ve spolupráci s Institutem pro pravicovou politiku, má za cíl vytvořit platformu pro sdílení zkušeností mezi mladými lidmi v politice, a zároveň zprostředkovat diskuzi napříč generacemi v rámci ODS.

Každý večer má nějaké téma, tentokrát to byla doprava. Našimi hosty proto byly náměstek hejtmana JMK Jiří Crha a radní pro investice a rozvoj Vladimír Šmerda. Oba pánové už za sebou mají léta zkušeností ve starostenském úřadu a rozběhla se tedy plodná diskuze.

Nejprve hovořil pan Crha o projektech, které se již realizují, jako je II. etapa elektrifikace železniční trati Brno-Zastávka, o nových vlakových soupravách JMK, ale i o projektech, které se teprve  připravují, jako dostavba JE Dukovany a s tím spojené  zajišťování základních služeb jako jsou školy, školky apod. Cílem bylo seznámit mladé zastupitele s výzvami, které je s největší pravděpodobností někdy v budoucnu čekají.

Následně se mladí zastupitelé věnovali diskuzi o nedostatcích v silniční infrastruktuře a autobusové dopravě v okolí Slavkova u Brna, která není v ideálním stavu, ale díky práci našich krajských a komunálních zastupitelů by se měla v několika měsících zlepšit. Mladí se snažili vstřebat co nejvíce informací a zkušeností a předat podněty svých místních samospráv, nebo přednést návrhy na řešení různých problematik. Starší a zkušení  se naopak snažili co nejvíce naslouchat a pochopit potřeby a myšlenky současné mladé generace.

Toto v pořadí již třetí setkání zastupitelů ukázalo, jak je diskuze mezi generacemi potřebná, ale především, jak moc je z řad mladých žádaná. O zprvu pilotní projekt v JMK začínají nyní  projevovat zájem i ostatní mladí zastupitelé z ODS, napříč celou Českou republikou. Očekává se proto, že brzy začnou podobné platformy fungovat i v dalších krajích.Naše nejnovější výstupy

11. dubna 2024, IPPO

Martin Staněk: Důchodová reforma hnutí ANO, jakou svět neviděl

Již několik volebních období hovoří představitelé všech parlamentních stran o nutnosti přijetí důchodové reformy. Vláda Petra Fialy je první, které se podařilo přijít s uceleným balíkem opatření a reforem v důchodovém systému, jež by měly zajistit, že se důchodů dočkají i mladší generace. Hnutí ANO tuto reformu kritizuje a tvrdí, že má vlastní a “lepší” návrh. Odmítá jej však ukázat.

8. dubna 2024, IPPO

Martin Staněk: Veřejné finance se dostávají do formy. Rozpočet za březen má o 60 miliard menší deficit než loni

Vláda Petra Fialy si za jeden ze svých hlavních cílů dala ozdravení veřejných rozpočtů zdecimovaných za předchozích vlád hnutí ANO. Vládní snaha nese své ovoce. Za měsíc březen skončil státní rozpočet v deficitu o 60 miliard menším než v roce předchozím. Jde o nejlepší čísla za posledních pět let.

27. března 2024, IPPO

Pravej podcast: Politika a konspirace - Host: Honza Palička

Právo, noviny, PR & hlavně podcasty… To vše v sobě Honza Palička❗ Česko země podcastů Jak hodnotí současnou situaci na trhu? A co soudí o jeho budoucnosti?  Regulace návykových látek  Proč kritizuje zákaz HHC? Jak lépe nastavit spotřební daň na nikotinové výrobky? A co tiché víno? Sekty a konspirace v Čechách  Existuje u nás okultismus? A jaké bylo jeho první setkání s jehovisty? Odpovědi nejen na tyto otázky naleznete v novém díle Pravýho podcastu.

27. března 2024, IPPO

Jan Hroudný: Souboj o viceprezidenta

Americké prezidentské primárky jsou už prakticky u konce. V posledních státech se sice budou konat ještě v červnu, ale karty už jsou reálně rozdány. Ameriku znovu čeká souboj „starců“ Bidena a Trumpa. I kvůli jejich vysokému věku bychom se měli soustředit na výběr viceprezidenta, který je v případě úmrtí nebo rezignace ve funkci vystřídá.

13. března 2024, IPPO

Martin Staněk: Inflační cíl ČNB dosažen! Inflace na 2 %

Za únor dosáhla míra inflace v České republice nejnižší hodnoty od prosince 2018. Růst spotřebitelských cen naplnil dlouhodobý cíl České národní banky a zastavil se na 2 %.