2. července 2024, IPPO

Teambuilding Mladé ODS

rubrika: Reportáže

Ve dnech 28. až 30. června se na Vysočině uskutečnil teambuilding Mladé ODS. Ve spolupráci s touto organizací jej uspořádal Pravý břeh – Institut Petra Fialy a Institut pro pravicovou politiku.

Teambuilding otevřela debata s Ondřejem Krutílkem a Veronikou Vrecionovou o eurovolbách. Bavili jsme se o povolebním vyjednávání v EP nebo třeba o tom, jestli Turek zamíří do naší frakce.

Dalším hostem byl pak premiérem Petr Fiala. S ním jsme debatovali o obsazení klíčových pozic v Evropské unii. Nebo o tom, jestli bylo dobré rozhodnutí jít do eurovoleb SPOLU a jestli funguje téma Antibabiš nebo Antifiala.

Páteční kolečko debat jsme zakončili debatou s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem. Probrali jsme podzimní senátní volby a postavení mODS v rámci ODS. První večer teambuildingu nakonec ovládl první pubquiz mladé ODS.

Sobotní program odstartoval debatou s místopředsedkyní ODS Evou Decriox a předsedou poslaneckého klubu Markem Bendou o komunikaci ODS, o TikToku, nebo o tom, jak to funguje ve Sněmovně.

Po debatě o sítích přijel mladé ODSáky navštívit ministr dopravy Martin Kupka. Řeč přišla třeba  na českou cestu do vesmíru, spalovací motory nebo železnici. Sobotní odpoledne se pak neslo ve znamení sportovních aktivity - fotbal, wellness, pěší výlet do lomu.

Naše nejnovější výstupy

3. července 2024, IPPO

Eva Decroix: Doba politických trhovců a sládků se vrací

V těchto dnech mě napadají slova Františka Vaňka z Audience  „Je to všechno na hovno —“. V Evropě vzniká první otevřeně proruská koalice a to zcela podle notiček Kremlu. V tupé a slepé snaze získat či udržet si moc si nasadila líbivou tvářičku ochrany národních zájmů. Že nic není víc v rozporu s našimi národními zájmy než kamarádšoft s těmi, kteří podkopávají bezpečnost našeho státu, je jen bezvýznamný paradox.  Historie jich je plná.

2. července 2024, IPPO

Martin Staněk: Schodek státního rozpočtu je nejnižší za posledních pět let

Jeden z nejdůležitějších slibů vlády Petra Fialy – snižování veřejného zadlužení, se postupně daří naplňovat. Státní rozpočet skončil v 1. pololetí ve schodku 178,6 miliard korun, deficit se tak zmírnil proti květnovým 210,4 miliardám. Výsledek hospodaření je nejlepší za posledních pět let. Vše nasvědčuje tomu, že plán rozpočtu na letošní rok se podaří naplnit.

25. června 2024, IPPO

Martin Staněk: Co přinese novela zákona o ochraně hospodářské soutěže?

Lepší kontrolu trhu i efektivnější proces přezkumu veřejných zakázek mají přinést dvě novely zákona o ochraně hospodářské soutěže. Z pera Úřadu vlády míří do legislativního procesu zpřísnění dohledu nad tvorbou cenových kartelů, ministerstvo pro místní rozvoj pak přichází se zjednodušením přezkumu a kontroly veřejných zakázek.

2. června 2024, IPPO

Petr Fiala: Odvážný a originální. Připomínáme si 25. výročí úmrtí Václava Bendy

Dnes si připomínáme výročí 25 let od smrti Václava Bendy (2. června 1999). Několika poznámkami chci připomenout tuto výjimečnou a originální osobnost. Základní kontury příběhu Václava Bendy všichni známe: prožil příliš krátký život, v tomto vyměřeném čase však prokázal odvahu a intelektuální poctivost, stal se vzorem pro mnoho lidí a uspěl v úctyhodném množství společenských rolí. Jak v období totality, tak v demokracii.

31. května 2024, IPPO

Martin Staněk: Schodek rozpočtu poklesne

Konsolidaci veřejných financí a  postupný pokles schodků rozpočtu si vláda Petra Fialy vytkla za jeden ze svých prioritních programových bodů. V době svého nástupu zdědila schodek, který počítal s deficitem téměř 500 miliard korun. Již první rok se jej oproti plánu podařilo snížit o téměř 80 miliard a vláda pokračuje dále. Už příští rok by měly být veřejné finance na polovině úrovně roku 2021 a  schodek patrně nepřekročí hranici 230 miliard. Ambice jsou ale ještě smělejší.