9. ledna 2024, IPPO

Michal Chládek: Alenka a Národní Obrana: Když rozhodujete zásadní otázky podle volebních průzkumů

rubrika: Komentáře

Včera se Alena Schillerová a její parta zase ukázaly v pravém světle. V průzkumech veřejného mínění totiž v posledních týdnech setrvale klesá podpora Ukrajině. Jaký je z toho pro paní poslankyni závěr? Investice do obrany v České republice jsou prý zbytečné. Bývalá ministryně financí tak opět ukázala, že hnutí ANO a jeho poslanci mohou být ohrožením pro naši národní bezpečnost.

Osobně jsem v posledních měsících unavený z neustálého obviňování, že vláda Petra Fialy všechno shazuje na vládu bývalou. Ta diskuze je poněkud vyčerpávající. Snažím se tedy věci komentovat spíše pozitivně a věnovat se současnosti, reformám a práci, která Českou republiku posouvá správným směrem.

To, co se odehrálo včera ale zaskočilo asi všechny. Ministryně financí říká, že není potřeba připravovat Česko na potenciální ozbrojené konflikty. V podstatě v rozhovoru říká, že není potřeba se připravovat na válku, protože chceme mír. Je to podobné, jako kdybychom nechtěli investovat do zdravotnictví, protože chceme být zdraví. Kdyby nastal ozbrojený konflikt s Ruskem, tak bychom se mohli jít vzdát a tím si zajistit mír.

To vše ve chvíli, kdy za humny zuří válka. A většinová společnost může být konfliktem „unavená“. V tu chvíli se objevují bezhodnotoví politici vezoucí se na vlnách veřejného mínění. Pokud v průzkumu veřejného mínění vyjde, že si většina společnosti (aktuálně) myslí, že je potřeba pěstovat na 90 % půdy pšenici, tak budeme pěstovat pšenici. Co na tom, že bychom třeba mohli potřebovali i jiné plodiny nebo, že to ekonomicky nedává smysl? Lidi si to myslí.

A to ještě musím říct, že ovlivnění průzkumy veřejného mínění je vlastně poměrně lichotivá domněnka. Další dvě možnosti by totiž byly, že je paní poslankyně nesvéprávná nebo že nahrává Rusku.

Komentáře tohoto typu jednoduše narušují bezpečnost a integritu naší země. Ale upřímně se nedivím, že se k nim paní poslankyně uchyluje. Zahraniční politika ANO nikdy nezajímala. Na MZV se bohužel s jejich osmi lety ignorace dění ve světě potýkáme dodnes. Projevuje se to hlavně dlouhodobým vnitřním dluhem v zahraniční službě.

Závěrem zmíním, že pokud chce ANO investovat do dopravní infrastruktury, mohlo to dělat osm předešlých let. Ale ne. S rekordy musela zase přijít tato vláda. Pod vedením Petra Fialy a ministra Martina Kupky. 150 miliard do dopravy je rekordní částka, to stejné počty postavených a rozestavěných dálnic. Navíc se rozjíždějí PPP projekty a soukromé investice.Naše nejnovější výstupy

29. února 2024, IPPO

Pravej podcast: Válka na Ukrajině - hostem Tomáš Pojar

Dva roky ruské agrese na Ukrajině očima Tomáše Pojara. Jak ovlivnila jeho roli poradce pro národní bezpečnost? Jak vzpomíná na první dny invaze? Co říká o dalším průběhu konfliktu? Evropská úroveň Jak je na tom obranný průmysl? Co říká o spolupráci na úrovni Unie i na úrovni V4? A máme mít Evropskou armádu? Odpověď nejen na tyto otázky najdete v novém díle Pravýho podcastu!

29. února 2024, IPPO

V Brně se sešel další klub mladých zastupitelů, o diskuzi nebyla nouze

V pondělí 26. února 2024 se ve večerních hodinách uskutečnilo pravidelné setkání klubu mladých komunálních zastupitelů, ze všech koutů Jihomoravského kraje. Tento pilotní projekt, jež organizuje regionální klub Mladých konzervativců v Brně a Pravý břeh – Institut Petra Fialy, ve spolupráci s Institutem pro pravicovou politiku, má za cíl vytvořit platformu pro sdílení zkušeností mezi mladými lidmi v politice, a zároveň zprostředkovat diskuzi napříč generacemi v rámci ODS.

19. února 2024, IPPO

Kateřina Hloušková: České školy se bouří – šlo tomu předejít a jak z toho ven?

Za posledních deset let se výdaje českého státu v oblasti školství téměř zdvojnásobily. V roce 2015 nás vzdělávání stálo 138 miliard, letošní rozpočet je vyšší než 270 miliard. Oblast školství je jednou z mála, kde peníze rostou i navzdory výraznému šetření státu, do regionálního školství jde letos o 5 miliard více než minulý rok. Nadprůměrně ohodnocení jsou konečně i čeští učitelé. Přesto to ke spokojenosti zdaleka nestačí. Pedagogové i nepedagogičtí pracovníci jsou frustrovaní a jejich zástupci opět mluví o nevyhnutelnosti stávky. Jinými slovy, čelíme velké krizi v době, kdy bychom jí čelit neměli. A to je rozhodně zvláštní. 

15. února 2024, IPPO

Martin Staněk: Inflace na 2,3%. Vysoká inflace poražena

Český statistický úřad dnes zveřejnil informaci o výši lednové inflace. Přestože v prvním měsíci v roce dochází zpravidla k největším růstům spotřebitelských cen neboť dochází k přeceňování takřka všech komodit, dosáhla v České republice inflace za leden úrovně 2,3%. To je skvělá zpráva! Vysoká inflace je poražena.

13. února 2024, IPPO

Pravej podcast: Speciál - Volby v USA

Michael Durčak v Pravým podcastu. Je Trump stále vizionář? Stav republikánských primárek. Jak se GOP stala Trumpovou stranou? A jaké problémy v současnosti hýbají americkou politikou? Toto a mnohem více se dozvíte v novém díle @pravejpodcast s Michaelem Durčákem.