20. dubna 2024, IPPO

Martin Staněk: Mladá ODS je slyšet!

rubrika: Komentáře

Mladá ODS se v neděli na 31. kongresu strany v Ostravě představila všem svým stranickým kolegům. Chce oslovit 400 tisíc nových mladých voličů, kteří půjdou k příštím parlamentním volbám.

Spolupráce Občanské demokratické strany s mládežnickými organizacemi má svou dlouholetou tradici. Vedle Mladých konzervativců, jež ale působí více samostatně a mají svoji vlastní spolkovou samosprávu, působila od roku 2016 na této scéně i platforma Mladých občanských demokratů. Ta se dnes transformuje právě do Mladé ODS.

Mladá ODS je zapsaným spolkem v čele se svým vlastním vedením. V jejím čele stojí tříčlenné předsednictvo. Role historicky prvního předsedy se ujal jeden z předních tvůrců a podporovatel celého projektu Michal Chládek, jenž zároveň vedle toho působí i jako advokátní koncipient, obecní zastupitel a místopředseda Pravého břehu – Institutu Petra Fialy. Po jeho boku mu budou zdatně sekundovat bývalá zástupkyně tiskového mluvčího ODS a dlouholetá popularizátorka politiky pro mladé Kateřina Lodrová jako 1. místopředsedkyně a student právnické fakulty a poslanecký asistent Richard Beran jako místopředseda.

Stěžejním úkolem Mladé ODS je  vytvářet prostředí stimulující osobnostní, profesní, sociální, politický a duchovní růst svých členů stejně jako podporovat ODS a pravicové, liberálně-konzervativní politiky obecně. Chce se rovněž zaměřit na výchovu a vzdělávání politicky aktivních mladých lidí a vytvářet zázemí pro jejich osobní a politický rozvoj.

Zástupci Mladé ODS na kongresu zdůraznili témata, která mladé lidi zajímají a která je trápí. Mezi nejčastější problémy mladých patří především téměř nedostupné bydlení, hospodářská situace s ohledem na jejich vlastní budoucnost a problematika rovnosti mužů a žen.  Na tyto otázky nabízí Mladá ODS své vlastní recepty a chtěla by je postupně představit veřejnosti nejen na sociálních sítích, ale i za pomocí debat a výjezdů do regionů. Předseda Michal Chládek a 1. místopředsedkyně Kateřina Lodrová na kongresu také předestřeli, že cílem je oslovit až 400 tisíc nových voličů, kteří půjdou k volbám do poslanecké sněmovny v příštím roce. O důležitosti prvovoličů plamenně hovořili třeba i šéf Senátu Miloš Vystrčil nebo europoslanec Alexandr Vondra.

“Byť téma dostupného bydlení rezonuje především v levicových kruzích, recept mají i mladí občanští demokraté. Měla by jím být zrychlená výstavba bytů formou zjednodušení byrokracie, což by se mělo propsat i do výsledných cen jednoduchou rovnicí: větší nabídka – menší cena”, uvedl jako svůj klíč k dostupnějšímu bydlení  Michal Chládek.

Na omlazení a modernizaci ODS pracují nyní hned tři organizace: Mladá ODS, Mladí konzervativci a nebo projekt Česko plus.Především spolupráce Mladé ODS s Mladými konzervativci je dnes na skvělé úrovni a místo rivality dnes obě organizace táhnou za jeden provaz. Z jejich členů by se podle předsedů obou organizací měli v budoucnu rekrutovat asistenti, stážisté a zejména budoucí ministři a další politici s logem občanské demokracie.

štítky: #Mladá ODS



Naše nejnovější výstupy

31. října 2024, IPPO

Martin Staněk: Evropa musí v migraci přitvrdit

Jen málo z témat hýbalo a hýbe v posledních letech českým i evropským veřejným prostorem více než otázka migrace. K řešení uprchlických vln valících se do států Unie měly dlouho členské státy velmi odlišný přístup. Zatímco jedna skupina zemí migraci vítala s otevřenou náručí, druhá pak trvala na politice nulové tolerance a stavěla se k migraci dosti odmítavě. Nyní konečně začínají země sedmadvacítky mluvit jednotnou řečí a snaží se hledat společná řešení. Česká republika v čele s premiérem Petrem Fialou je u toho.

30. října 2024, IPPO

Babylon Brusel: Ondra poslal dopis Ursule von der Leyen?!

Už ne asistent, ale oficiálně europoslanec. Jaké to je? Kdo víc změní EU - Babišovi poslanci, nebo Maďaři? A budou se komisaři grilovat, nebo jen ohřívat? Poslouchejte novou epizodu Babylonu Brusel!

30. října 2024, IPPO

Jan Hroudný: Týden do voleb: aktuálně z USA

Do amerických prezidentských voleb zbývá týden a stav je stále poměrně vyrovnaný. Podívejme se společně na výběr momentů uplynulých dní.

23. října 2024, IPPO

Pozvánka: Bitva o Bílý dům

Kdo bude příští americký prezident? Co rozhodne volby? A jak to ovlivní Česko a Evropskou unii? Pravý břeh – Institut Petra Fialy a Institut pro pravicovou politiku vás ve spolupráci s Mladou ODS a Mladými konzervativci zvou na debatu Bitva o Bílý dům. Přijďte s námi diskutovat o dosavadním průběhu volební kampaně, ale i tom, co nás v následujících týdnech čeká. Našimi hosty budou publicista a ředitel Občanského institutu Roman Joch a komentátor a Michael Durčák.

16. října 2024, IPPO

Jan Hroudný: Volební bojiště: jak jsou na tom swing states?

V médiích se již několik týdnů objevují pravidelné reporty o předvolebních průzkumech v amerických prezidentských volbách. Ve většině z nich má stále náskok Kamala Harris. Na celonárodních preferencích však kvůli zvláštnostem amerického volebního systému  v důsledku až tak moc nezáleží. Prezidenta totiž volí sbor volitelů (electoral college), sestavený ze zástupců jednotlivých států. Pro ilustraci: pokud by jeden z kandidátů získal např. 90 % hlasů v Kalifornii, získal by zde stejný počet volitelů (54), jako kdyby zde zvítězil s 51 % hlasů. Kandidát, který získal větší počet hlasů voličů, tak volby může prohrát, protože nezískal dostatečný počet států (volitelů).