21. listopadu 2024, IPPO

Martin Staněk: Důchodci nebo nákupy?

rubrika: Komentáře

Vládě Petra Fialy se podařilo prosadit jeden ze svých nejdůležitějších programových bodů – důchodovou reformu. K nejhlasitějším kritikům přijatých změn patřil od počátku bývalý premiér a šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. Při závěrečném hlasování ale chyběl. Proč?

Alena Schillerová omlouvala Babišovu neúčast ve sněmovně závažnými osobními důvody. To se jistě může stát a bez ohledu na politické preference, by snad každý pochopil, pokud by expremiér řešil zdravotní či jiné podstatné problémy u sebe nebo členů své rodiny. Ačkoliv to, jak moc bere Babiš ohled na svoji rodinu jsme mohli vidět na příkladu svého syna Andreje, kterého neváhal poslat na Krym. O pár dní později ovšem média přinesla fotografie z italského Milána, kde Babiš nakupoval se svojí ženou Monikou a dětmi. Pomiňme nyní, jak moc normální je jezdit na luxusní shopping tour s ženou, se kterou se, dle svých vyjádření, rozvádím.

Jako důkaz deník Blesk použil sekvenci z youtubového účtu Vittoria’s Channel, který dokumentuje módu v tamních ulicích. Babišova rodina se objevuje až v samotném závěru sedmatřiceti minutového záznamu. Podle Blesku se návštěva Itálie časově překrývá se sněmovním jednáním. Na novinových stáncích je totiž vidět vydání italského časopisu, které začalo vycházet 6. listopadu. Ještě toho dne byl Babiš ve Sněmovně, reforma se projednávala o dva dny později, tedy 8. listopadu.

Sám Babiš se dušoval, že na nákupech byl až v sobotu. Proč ale v pátek chyběl ve sněmovně při schvalování důchodové reformy, to již nesdělil.

Celý případ, i kdyby nakonec šéf ANO, byl skutečně na nákupech až o den později, krásně dokazuje, že Babišovi ve skutečnosti na lidech, na svých voličích vůbec nezáleží. Myslí vždy a jen sám na sebe. 

Na sítích horečně bojuje za důchodce a ostře vystupuje proti důchodové reformě, ale když se pak projednává ve sněmovně, je Babiš nepřítomen. 

Také vládu tepe za ceny másla. Zároveň ale nakupuje oblečení v luxusních buticích v zahraničí, když jeho vlastní firmy prodávají máslo za absurdně vysoké ceny. Pokud by byl takový lidumil, mohl by přece máslo prodávat pod cenou a lidem tak ulevit. Jenže to už by pak možná nebylo tolik peněz na kabelky, že?



Naše nejnovější výstupy

17. dubna 2025, IPPO

(NE) BYDLÍME ? – Debata s mladými pro mladé – část druhá

V Praze, Ostravě a Brně pokračovali naše debaty o bydlení s mladými členy ODS a poslancem Jiřím Havránkem. Dobře totiž víme, že dostupné bydlení je pro mladé klíčový problém.

10. dubna 2025, IPPO

Pravej podcast: Bezpečnost od A do Z Host: Tomáš Pojar

Světový řád se mění před našima očima! A proto jsem si pozvali Tomáše Pojara, aby nás změnami provedl Jak se daří české muniční iniciativě? Nachází se USA v rozkladu? A jaká je situace v Izraeli? Vše, co jste chtěli vědět o bezpečnosti, vám poví Tomáš Pojar v nejnovějším díle Pravýho podcastu!

9. dubna 2025, IPPO

Babylon Brusel: Ondra je “alzák” a chodí v teniskách

Co Ondra říká na Trumpova cla? Kdo je slibotechna? Je ECR nekonstruktivní? Jak to vypadá s dostavbou Dukovan? A co nová kampaň SPOLU? Poslouchejte Babylon Brusel

3. dubna 2025, IPPO

Martin Staněk: Nejnižší deficit od covidu. Hospodaření vlády skončilo za rok 2024 schodkem ve výši 2,2 % HDP

V záplavě špatných zpráv a ustavičného kvílení opozice o tom, že je Česko spálenou zemí, kde ani plevel neroste, by snadno mohla zapadnout nenápadná analýza Českého statistického úřadu o stavu hospodaření vládních institucí za rok 2024. Ta přitom obsahuje jeden zásadní údaj. České veřejné finance se skutečně uzdravují, a to dost výrazně. V minulém roce se schodek vládních institucí snížil o 1,5 % HDP na úroveň 2,2 procentního bodu. Jsme tak na nejlepší úrovni od covidu.