12. prosince 2019, IPPO

Klub IPPO: Pracovní setkání primátorů náměstků, starostů, místostarostů a radních

rubrika: Reportáže

Ve čtvrtek 12. 12. uspořádal IPPO ve spolupráci s ODS již tradiční Pracovní setkání primátorů náměstků, starostů, místostarostů a radních ODS. Patrony tohoto setkání byly plzeňský primátor Mgr. Martin Baxa a starosta Líbeznic Mgr. Martin Kupka.

V rámci dopoledního programu byly představeny projekty starostů za ODS v oblasti péče o krajinu a životní prostředí. V průběhu dopoledne jsme tak navštívili Berounku v Radotíně, Jizeru v Benátkách nad Jizerou a zároveň jsme se dozvěděli, jak se na sucho a další klimatické výzvy připravují v plzni či severočeské Smržovce.

„Dnešní setkání je důkazem, že péče o životní prostředí je skutečně pravicovým tématem. A naši dlouholetí starostové ve svých obcích udělali několik konkrétních kroků a opatření pro to, aby se v jejich městech a obcích žilo lépe. Sledovat výsledky práce mých kolegů bylo velkou inspirací nejen pro mě, ale i pro další komunální politiky zvolené za ODS,“ komentuje průběh této části místopředseda ODS Martin Kupka.

V následujícím bloku týkajícím se stavebního řízení představil Martin Kupka kolegům, jaké konkrétní kroky se ODS podařilo prosadit v digitalizaci stavebního řízení, kdy Poslanecká sněmovna schválila návrh změny zeměměřičského zákona a stavebního zákona, díky kterému vznikne nejen digitální technická mapa České republiky, ale zároveň dojde i k plné digitalizaci stavebního řízení v ČR. „Toto je opravdu revoluční krok a zároveň cesta, kterou máme jako země jít. Mluvit o nutnosti centrálních úřadů pro zjednodušení komunikace, to je v 21. století opravdu tmářství,“ říká Kupka.

Na závěr došlo k velmi bouřlivé diskuzi na téma připravované rekodifikace stavebního zákona, kdy drtivá většina přítomných odmítla změny, které by razantně zasáhly do pravomocí měst a obcí. „Vládní návrh nového stavebního zákona představuje nejen bezprecedentní zásah do veřejné správy v Česku, ale přinesl by obrovské riziko pro fungování stavebního řízení. Jeho jediným reálným přínosem bude, že na několik let ještě více zpomalí už tak zdlouhavé stavební řízení. Je nezbytné tomuto nebezpečnému kroku zabránit.," hodnotí rekodifikaci Martin Baxa. „Slibuji, že budeme tlačit na vládu, aby tento svůj záměr změnila. A pokud ne, jsme připraveni předložit funkční úpravy,“ dodal závěrem Martin Kupka.

 

štítky: #Setkání starostůNaše nejnovější výstupy

18. června 2020, IPPO

Politika v čase koronaviru

Co předseda ODS Petr Fiala a jeho kolegové z think-tanku Pravý břeh říkají k dosavadnímu vývoji koronavirové krize? Jak ovlivní naši zemi? Stojí před námi několik výzev, ke kterým se musí odpovědně postavit celá společnost, pokud chceme ze změn, které do našich životů virus přinesl, vytěžit to nejlepší.

7. dubna 2020, IPPO

Koronavirus - online debata

Záznam debaty s Jiřím Nantlem, Markétou Vaňkovou a Petrem Fialou.

3. března 2020, IPPO

Pozvánka: Diskuse 4 pod 40 - 10. 3. od 18:30

Zveme Vás na diskuzi s mladými politiky. Naše pozvání přijali Jakub Stárek, místostarosta Šestky, Ondřej Martan, Jan Skopeček a David Grund. Diskuse se uskuteční v úterý 10. března od 18:30 na Hlavní kanceláři ODS - Truhlářská 9, Praha 1. Budeme se tešit!

26. února 2020, IPPO

Klub IPPO: Rodinám pomohou daňové slevy, snadnější přístup k bydlení nebo rodičovský příspěvek zohledňující příjmy

Daňové slevy pro rodiče, snadnější přístup k bydlení nebo rodičovský příspěvek zohledňující příjmy. Právě tyto náměty na efektivní prorodinnou politiku zazněly dnes na půdě poslanecké sněmovny v rámci semináře Rodina nového desetiletí, který v Poslanecké sněmovně uspořádali Mladí občanští demokraté ve spolupráci s IPPO.

7. ledna 2020, IPPO

Klub IPPO: Zdravotnictví 2020

Ve středu 7. ledna se v sídle ODS konal workshop Zdravotnictví 2020, nad kterým převzal záštitu bývalý pražský primátor a současný poslanec ODS Bohuslav Svoboda a Institut pro pravicovou politiku. Na úvod popsali aktuálně největší výzvy, které stojí před českým zdravotnictvím členové sněmovního zdravotnického výboru Bohuslav Svoboda a Ilona Mauritzová, svůj příspěvek přidal také lékař Petr Zimmermann.