Ve čtvrtek 12. 12. uspořádal IPPO ve spolupráci s ODS již tradiční Pracovní setkání primátorů náměstků, starostů, místostarostů a radních ODS. Patrony tohoto setkání byly plzeňský primátor Mgr. Martin Baxa a starosta Líbeznic Mgr. Martin Kupka.
V sobotu 30. listopadu se v sídle ODS konala pod záštitou místopředsedy ODS Martina Baxy a Institutu pro pavicovou politiku konference o budoucnosti vzdělávání, konkrétně regionálního školství.
Předseda občanských demokratů Petr Fiala pozval do brněnského klubu Šelepka tři významné osobnosti Sametové revoluce, aby se podělily o své vzpomínky i o názory na vývoj české demokracie po roce 1989.
IPPO spolu s Pravým břehem uspořádal další diskusní klub, tentokrát s brněnskou primátorkou Markétou Vaňkovou a předsedou ODS Petrem Fialou, rodilým Brňákem. Akce proběhla v restauraci Pivovarská na Mendlově náměstí a přilákala mimořádné množství diváků.
Pravý břeh – Institut Petra Fialy ve spolupráci s Institutem pro pravicovou politiku uspořádal křest knihy Předminulé století, kterou připravili historik Jiří Hanuš a politolog Vít Hloušek. Akce proběhla v brněnské restauraci Central a moderoval ji Petr Fiala.
Ve čtvrtek 27.6. uspořádal IPPO ve spolupráci s ODS již tradiční Pracovní setkání primátorů náměstků, starostů, místostarostů a radních ODS. Patrony tohoto setkání byly plzeňský primátor Martin Baxa a starosta Líbeznic Martin Kupka.
Institut pro pravicovou politiku a občanští demokraté dnes zahájili sérii připomínkových akcí k třicetiletému výročí od sametové revoluce. Na mezinárodní konferenci s podtitulem JAKO KŮL V PLOTĚ, který odkazuje na již proslulý projev soudruha Jakeše v Červeném Hrádku v červenci roku 1989, diskutovali o tehdejším Československu ve vnitropolitických i zahraničních souvislostech. Na akci přijali pozvání přední historici a odborníci z České republiky, Polska, Slovenska. Konference proběhla symbolicky v Rock Café na Národní třídě, záštitu převzali předseda ODS Petr Fiala a poslanec Pavel Žáček.
Na velké debatě Institutu pro pravicovou politiku a Pravého břehu o naší bezpečnostní situaci vystoupili generál Petr Pavel, bývalý předseda Vojenského výboru NATO, předseda ODS Petr Fiala, bezpečnostní expert František Šulc a analytik evropské legislativy Ondřej Krutílek.
Koncept moderního státu 21. století podle ODS vychází z těchto dvou základních předpokladů: moderní Česko pro ODS znamená zásadní obrat v přístupu státu k občanům – stát musí sloužit občanům, ne naopak; moderní Česko nabídne efektivní služby i v digitální podobě, pokud se ale někdo rozhodne nadále komunikovat se státem „papírově“, musí mu to být umožněno.
Do Klubu IPPO a Pravého břehu po čase zavítal politolog Lubomír Kopeček. Pořádali jsme debatu o politických podnikatelích a stranách – obchodních firmách, mezi které u nás patří ANO, SPD či dříve VV. Úvodní přednáška prof. Kopečka vycházela z nové knihy Já platím, já rozhoduji, již napsal společně s kolegy Vítem Hlouškem, Romanem Chytilkem a Petrou Svačinovou. Z knihy vybíráme dva krátké úryvky:
19. listopadu 2018 | Když jsme chystali listopadové setkání s Miroslavou Němcovou a Milanem Uhdem, předpokládali jsme, že se debata bude točit spíše kolem současnosti než kolem vzpomínek na rok 1989. Zásadní politická krize způsobená aktuálním vývojem v kauze Čapí hnízdo a v minulosti jen těžko představitelným jednáním předsedy vlády však do programu večera zasáhla více, než kdokoli tušil.
Debaty s podtitulem Co přinesly volby a česká politika v roce 2018 se zúčastnil předseda ODS Petr Fiala a expert na českou komunální politiku Stanislav Balík. Moderování se tradičně ujal historik Jiří Hanuš.
Třetí květnové pondělí jsme v Klubu IPPO a Pravého břehu přivítali vysokoškolského pedagoga a bývalého ministra a diplomata Alexandra Vondru, který patří mezi nejsilnější zastánce transatlantických vztahů v Česku. Debatovali jsme hlavně o propojení domácí a mezinárodní politiky.
Poslanec Marek Benda, známý bojovník za občanské a osobní svobody, se přijel do Klubu Pravého břehu podělit o cenné zkušenosti nejdéle sloužícího zákonodárce v historii České republiky. Akce nesla název Tři dekády svobody: Co dělat, aby nám zůstala?